Rolety materiałowe Katowice

Rolety materiałowe

Produkowane przez naszą firmę na wymiar rolety materiałowe Katowice posiadają kasetę, oraz prowadnice. Dzięki zastosowaniu kasety materiał jest ochraniany przed kurzem, natomiast obecność prowadnic trzyma materiał rolety przy szybie, nawet przy uchylonym oknie. Bez wątpienia taka konstrukcja rolet przedłuża żywotności materiału rolety i sprawia, że staje się ona mało widoczną osłoną okna stapiając się z jego ramą. Ochrona materiału przed nadmierną eksploatacją to nie jedyna zaleta wyposażenia rolety materiałowej w kasetę i prowadnice. Taka budowa rolet sprawia, że są zbawieniem dla alergików gdyż ograniczają nagromadzenie kurzu na materiale w przeciwieństwie do firan lub systemów wolonwiszących. 

W naszych roletach stosujemy materiały o dużej wytrzymałości mechanicznej co czyni je odpornymi na wielokrotne zwijanie i rozwijanie.

Do wyboru mamy trzy grupy materiałów rolet:

– tkaniny transparentne, 

– materiały blackout, 

– materiały podgumowane odbijające „termo” 

Tkaniny przezierne stosujemy kiedy zależy nam na rozproszeniu światła w pomieszczeniu bez jego całkowitego zaciemnienia. Przy typie tkanin przeziernych im ciemniejszy kolor wybierzemy tym w pomieszczeniu będzie ciemniej. W przeciwieństwie do materiałów podgumowanych. W tego typu tkanin bez względu na wybór koloru uzyskujemy całkowite zaciemnienie. Materiały podgumowane świetnie się sprawdzą w takich pomieszczeniach jak sypialnie lub pokoje telewizyjne, w których mamy rzutnik. Ciekawą grupą materiałów, są podgumowane odbijające, które oprócz całkowitego zaciemnienia pomieszczeń dzięki obecności posrebrzanej powłoki odbijają promienie słoneczne. Tkaniny odbijające termo świetnie się sprawdzą w pomieszczeniach narażonych na duże nasłonecznienie. Dzięki wyborowi koloru i typu materiału bezpośrednio wpływamy na stopień nasłonecznienia pomieszczenia.

Podsumowując rolety materiały dzięki różnorodności typów tkanin i dużej palecie kolorystyki świetnie sprawdzą się w każdej aranżacji wnętrz.

Scroll to Top