Plisy Katowice

Plisy Katowice

Plisy Katowice to wszechstronna osłona okienna. Potocznie nazywane „harmonijkami” lub roletami plisowanymi.  W odróżnieniu do rolet materiałowych plisy umożliwiają nieograniczone możliwości kombinacji przysłony naszych okien. Plisę możemy obsługiwać od góry do doły, od dołu do góry lub pozostawić pośrodku szyby z niezasłoniętą częścią u góry i doły okna. Plisa zbudowana jest z sprasowanego materiału w harmonijkę oraz dwóch belek aluminiowych. Obsługa plisy polega na przesuwaniu belki dolnej i górnej w pożądane położenie na naszym oknie. Na przykład możemy zasłonić dolną część okna pozostawiając nie zasłoniętą górę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń na parterze. Mamy poczucie prywatności przy jednoczesnym widoku na zewnątrz.

Rodzje Plis

Plisy Chorzów

Podstawową wersją plisy jest plisa pojedyncza PV122 zbudowana z dwóch niezależnych belek. Zarówno belka dolna jaki górna jest ruchoma co pozwala nam na dowolne regulowanie ich położeń. Taka budowa plisy umożliwia na zasłonięcie dowolnej części naszej szyby lub całości okna. Plisa PV122 zdobywa coraz większe uznanie naszych klientów w Katowicach czy Chorzowie. Plisy posiadają belki w różnych kolorach dopasowanych do kolorystyki stolarki okiennej. Różnorodność kolorystyki belek plis sprawia, że stają się integralną częścią naszych okien.

Plisy Katowice

Ciekawym modelem plisy jest plisa podwójna PV233. Składa się ona z dwóch plis pojedynczych połączonych w połowie, z których plisa górna posiada nieruchomą belkę górną. Taki rodzaj konstrukcji plis umożliwia zastosowanie dwóch różnych materiałów, które jeszcze bardziej mogą dopasować się do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Minusem tego modelu jest brak możliwości pozostawienia odsłoniętej górnej części szyby.

Plisy Katowice

Innym rodzajem plisy podwójnej jest model PV244. W przeciwieństwie do modelu plisy podwójnej PV233 ten rodzaj plis składa się z dwóch niezależnych plis pojedynczych. Zarówno plisa górna jak i dolna posiadają ruchome obie belki co umożliwia nam zasłanianie dowolnych części naszych szyb. W modelu PV244 również mamy możliwość zastosowania dwóch różnych materiałów.

Plisa dachowa Katowice

Plisy  występują również w wersji plisy dachowej. Pisa dachowa to zmodyfikowana plisa podstawowa PV122, w której zastosowano dodatkowe prowadzenie żyłkowe trzymające plisę przy szybie okien dachowych. Zaletą plisy dachowej jest brak prowadnic w przeciwieństwie do rolet materiałowych dachowych. Ten rodzaj plisy świetnie sprawdzi się w małych oknach dachowych, w których zastosowanie prowadnic pomniejszyło by światło szyby.

Resumując plisy Katowice to nowoczesny i praktyczny sposób zasłaniania naszych okien, który daje nieograniczone możliwości regulacji stopnia zaciemnienia naszych pomieszczeń. Ponadto dodatkowym atutem jest brak problemu otwierania okien, który występuje przy roletach materiałowych w kasecie z prowadnicami (brak kasety, montaż w świetle szyby). Różnorodność kolorystyki i struktury materiałów plis pozwala na zastosowanie ich wielu aranżacjach wnętrz.

Zamów już dziś pomiar Plis

Scroll to Top